6.8.10

דרך ההוויה הזוגית, חלק 2

זהו חלק 2 של דרך ההוויה הזוגית. להלן קישור לקריאת חלק 1. בקרוב יתפרסם החלק השלישי והאחרון.

מאוד נעים לנו לאהוב ולהיות נאהבים. אסור לנו להפוך להיות תלויים בכך, או לאחוז בזוגיות כדי לחוש שיש ממש בידינו. יש לשחרר אובססיה והתמכרות שהינם מחלות המאה הנובעות מתחושת נפרדות ובדידות היא הניתוק מעצמינו ומתוכה נוצר הספק = עמלק הפחד להתמסר בזוגיות.

אמרו מעתה: אף אחד לא יכול לא לאהוב אותי, לדחות אותי או לפגוע בי, זה רק אני יכול לא לאהוב אותי , לדחות אותי ולפגוע בי.מעתה אני בוחר:לאהוב, לקבל ולהעצים עצמי.

"גישה עיסקית לזוגיות". ראשית מעשה במחשבה תחילה. חכם עיניו בראשו. היכולת לאבחן את היחסים ומתוכם לנהל זוגיות עם יחסים מדויקים.
( שאל עצמך: למה בן זוגי זקוק, איך אני יכול להיות איתו ולהעצים אותו, איך כדאי שלא אהיה איתו...) ודאי מיד תשאל: "היי, היי ומה איתי?"

לך:

"תקשורת עד הנקודה". אתה רוצה, זקוק? בקש. אף פעם אל תניח שיבינו אותך, אתה היחיד שיכול להבין את עצמך. שחרר ציפיה = שחרר אכזבה.
מנהיגות נוטלים לא מקבלים.
אתה אוהב משהו = תקשר אותו לבן זוגך, ובקש שיהיה כך. שחרר משמעות = שחרר קושי.
אל תספר לעצמך סיפורים על מצב הזוגיות ומצב בן הזוג. תן ליחסים להיות מה שהם, וכל מה שאתה מבקש לקדם פעל ענינית כפי הנדרש.

הדרך להפוך אנשים שותפים בסביבתך זה לרתום אותם.
מה ההבדל בין רתימה לשכנוע?

יצירת גבולות בזוגיות. תאום עמדות וציפיות. יצירת מרחב אינטימי ואישי לכל אחד. לבוא אל הזוגיות זה לשוב הביתה. כמו יין טעמו משתבח עם הזמן. מישהו אחד ולרוץ עימו עד הסוף.
"ולא תזנו אחרי לבבכם ואחרי עינכם אשר אתם זונים אחריהם". מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך !!!

יושרה אישית. להיות המילה שלך, לא לומר מה שלא מתכוונים, לעמוד מאחורי מה שאומרים וכל דבר שאומרים לומר בדרך מעצימה תוך הקשבה לפוטנציאל ולא לזהות. הווה דן כל אדם לכף זכות.. איזהו מכובד המכבד את הבריות.


בברכה ובהוקרה
שושי אורון
קרן אור ראשונה

אין תגובות:

פרסום תגובה